Podziękowania za pomoc w walce z pandemią

Starosta Łukowski Dariusz Szustek przekazał na ręce płk Tadeusza Nastarowicza  Dowódcy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz  ppłk Dariusza Rosiaka Dowódcy 23 Batalionu Lekkiej Piechoty w Białej Podlaskiej podziękowania za oddelegowanie Żołnierzy 23 Batalionu Lekkiej Piechoty w Białej Podlaskiej do pomocy w walce z pandemią koronawirusa w Powiecie Łukowskim. Żołnierze pomagali w opiece nad pacjentami, organizowaniu pobrań wymazów, nieśli wsparcie w transporcie zewnętrznym i wewnętrznym materiałów ochronnych dla szpitala oraz wykonywali pomiary kontrolne temperatury i nadzorowali wejścia do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie, Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach oraz Domu Pomocy Społecznej w Łukowie.

Nieoceniona pomoc żołnierzy pozwoliła sprawnie, szybko, a przede wszystkim  z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa nieść pomoc potrzebującym mieszkańcom Powiatu Łukowskiego.