Pierwsza Dama odwiedziła Placówkę Opiekuńczo- Wychowawczą w Adamowie

Spotkanie

Agata Kornhauser-Duda, małżonka Prezydenta RP, odwiedziła Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą w  Adamowie. W środę, 13 marca 2024 roku spotkała się z wychowankami i opiekunami tego domu.

Pierwszą Damę powitał Wicestarosta Łukowski Janusz Kozioł, wójt Gminy Adamów Karol Ponikowski, dyrektor Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w  Adamowie Jerzy Kędra.  Pani Prezydentowa spędziła czas na rozmowach z dziećmi, zapoznała się z warunkami w jakich mieszkają oraz z dalszymi planami na funkcjonowanie instytucji.

To wydarzenie nie tylko wzbudziło ogromne zainteresowanie lokalnej społeczności, ale przede wszystkim niosło ze sobą przesłanie empatii i wsparcia dla tych, którzy potrzebują szczególnej troski. W świetlicy Pierwsza Dama przeczytała dzieciom bajkę „Malutka Czarownica” a następnie rozmawiała z dziećmi  o przygodach nowo poznanej bohaterki, a także o walorach, jakie niesie za sobą czytanie na głos. Małżonka Prezydenta podkreśliła, że czytanie to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu, ćwiczenie pamięci i rozwijanie wyobraźni.

Podczas wizyty Prezydencka Małżonka spotkała się również z samorządowcami z Powiatu Łukowskiego: Wicestarostą Januszem Koziołem, Członkiem Zarządu Powiatu Wojciechem Czerniec oraz Sekretarzem Powiatu Jerzym Siwcem.

Małżonka Prezydenta gratulowała wychowawcom placówki w Adamowie inicjatyw podejmowanych na rzecz jak najlepszego rozwoju młodych podopiecznych. Wizyta Pani Agaty Kornhauser-Dudy była nie tylko okazją do osobistego kontaktu z podopiecznymi placówki, ale również szansą na poznanie działań i planów rozwojowych tego ważnego dla społeczności miejsca. Na zakończenie spotkania mieszkańcy placówki zostali zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego.

Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

www.prezydent.pl