Otwarcie wystawy pt. “Uczniowie z Zespołu Placówek w Łukowie i ich przyjaciele – Greluk & Goławski”

Otwarcie wystawy

W dniu 15 lutego 2024 r. w Muzeum Regionalnym w Łukowie odbył się wernisaż wystawy pt. “Uczniowie z Zespołu Placówek w Łukowie i ich przyjaciele – Greluk & Goławski”. Na wystawie zaprezentowano prace młodych twórców z Zespołu Placówek w Łukowie, które powstały podczas warsztatów malarskich prowadzonych przez znanych siedleckich artystów, a zarazem przyjaciół dzieci i młodzieży: Mirosława Greluka i Piotra Goławskiego. Ich dzieła (obrazy i rzeźby) również znalazły się na muzealnej ekspozycji. Wśród wielu gości oprócz tych znanych i lubianych artystów znaleźli się m.in. Ryszard Szczygieł – Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Dariusz Szustek – Starosta Łukowski, Janusz Kozioł – Wicestarosta Łukowski, Karol Ciołek – Przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego, Władysław Karaś – Członek Zarządu Powiatu Łukowskiego, Zbigniew Zemło – radny Rady Powiatu Łukowskiego, Krzysztof Okliński – Przewodniczący Rady Miasta Łuków, dyrektorzy i kierownicy powiatowych instytucji, radni Rady Muzeum, uczniowie i wychowankowie Zespołu Placówek w Łukowie, Powiatowego Ośrodka Wsparcia ,,Przylądek” w Łukowie, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, opiekunowie, rodzice oraz osoby prywatne.

Pomysłodawcami wystawy byli: Danuta Kowal – dyrektor Zespołu Placówek w Łukowie oraz dyrektor Muzeum Regionalnego – Mariusz Burdach. Wernisaż poprowadziła kustosz muzeum i zarazem nauczyciel w Zespole Placówek w Łukowie – Agnieszka Szaniawska. Wydarzeniu towarzyszył występ wokalny w wykonaniu uczennic szkoły: Karoliny Janikowskiej i Amelii Ochnio.

Wszystkie prace namalowane przez uczniów są przeznaczone do sprzedaży. Uzbierane pieniądze zostaną przekazane na organizację zajęć z dogoterapii i zakup karmy dla schroniska dla zwierząt.

Organizatorem wystawy było Muzeum Regionalne w Łukowie, Zespół Placówek w Łukowie, Stowarzyszenie “Jesteśmy sobie potrzebni” oraz Rada Rodziców szkoły, która była również sponsorem materiałów plastycznych wykorzystanych do przygotowania prac. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Łukowski Dariusz Szustek.

Wystawę będzie można obejrzeć do 5 marca 2024 r.