Sukcesy uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie

Sukces uczniów

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie wzięli udział w XII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY Z BIOLOGII PT. „MAM WAS DOŚĆ !!!” – ZIEMIA , której  organizatorem jest OLIMP SCHOOL w Łodzi. W finale wzięło udział 405 uczniów  z całej Polski.

III miejsce i tytuł laureata w ogólnopolskim finale zdobył Krzysztof Majek uczeń klasy IV w zawodzie technik agrobiznesu. V miejsce i tytuł finalisty  zdobyły Justyna Machnio z klasy III  i Julia Krypska  z klasy IV w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkoły ponadpodstawowej, a celem jej jest rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej uczniów, pobudzanie uczniów do poszukiwania, porządkowania i przedstawiania informacji z zakresu biologii, ekologii i ochrony środowiska oraz  kształtowanie postaw proekologicznych.

Nauczycielem przygotowującym uczniów do olimpiady była pani Renata Wawryniuk. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzy sukcesów w kolejnej edycji olimpiady.