Odznaczenie dla Dyrektora Muzeum Regionalnego w Łukowie

Nagroda

Podczas VIII sesji Rady Powiatu Łukowskiego, która odbyła się 30 września br., Przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego Karol Ciołek oraz Starosta Łukowski Dariusz Szustek w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pani Hanny Wróblewskiej wręczyli Dyrektorowi Muzeum Regionalnego w Łukowie Mariuszowi Burdachowi Dyplom Uznania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za promowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Starosta podkreślił rolę instytucji w pielęgnowaniu historii oraz tradycji regionu. Działania Muzeum przyczyniają się do zwiększenia świadomości o bogatej historii lokalnej społeczności, a także promocji turystycznej powiatu.

Rada Powiatu podjęła również istotną uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Kłodzkiemu na usuwanie skutków powodzi na drogach powiatowych w wysokości 200 tys. zł.  Środki finansowe mają zostać przeznaczone na odbudowę zniszczonej infrastruktury oraz wsparcie mieszkańców dotkniętych kataklizmem.