Odsłonięcie pomnika upamiętniającego Bitwę Warszawską

Dnia 13 września br. Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Radny Powiatu Łukowskiego Krzysztof Gajowy oraz Sekretarz Jerzy Siwiec reprezentowali samorząd powiatowy na uroczystościach upamiętniających bohaterów Bitwy Warszawskiej z 1920 roku.

Mszę Świętą poprzedził referat przedstawiony przez Leszka Żebrowskiego oraz wręczenie Medalu Zasłużony dla Obronności, który otrzymał ks. kanonik Zygmunt Głębicki. Odznaczenie przyznał Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Po zakończeniu nabożeństwa dokonano poświęcenia pomnika upamiętniającego ofiary Bitwy Warszawskiej oraz Januarego Geoneta parafianina Stanińskiego, ochotnika 205 Pułku Piechoty Wojska Polskiego, który zmarł wskutek odniesionych ran w bitwie.