Narodowe Czytanie w Muzeum Henryka Sienkiewicza

Narodowe Czytanie

9 września w miejscu urodzenia Henryka Sienkiewicza odbyła się  12. edycja NARODOWEGO CZYTANIA. Organizatorami wydarzenia byli Starosta Łukowski Pan Dariusz Szustek, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym. W tym roku wysłuchaliśmy fragmentów powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, które przeczytali:

• Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pan Stanisław Gogacz
  • Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Pan Krzysztof Głuchowski
  • Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Pan Ryszard Szczygieł
  • Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Pan Marek Kopeć
  • Starosta Łukowski Pana Dariusz Szustek
  • Dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej Pani Magdalena Mitura
  • Radna Powiatu Łukowskiego Pani Danuta Bosek
  • Członek Zarządu Powiatu Łukowskiego Pan Wojciech Czerniec
  • Radny Powiatu Łukowskiego Pan Bartłomiej Bryk
  • Wicedyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym Pan Paweł Tomasik oraz uczennice Wioleta Suska, Natalia Rogala i Patrycja Lewandowska
  • Pani Danuta Oksiutowicz była Dyrektor Przedszkola Miejskiego Szczęśliwa Siódemka w Łukowie
  • Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Okrzejskiej Pani Iwona Chudek
  • Radna Gminy Krzywda Pani Agnieszka Kryczka
  • Dyrektor Zespołu Szkół w Okrzei Pani Elżbieta Gogłoza.

Po odczytaniu fragmentów powieści goście wysłuchali recitalu fortepianowego w wykonaniu pianistki Teresy Kaban. Był to już  trzeci koncert z cyklu “Koncerty kameralne w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej” zorganizowany przez Fundację Wydźwięk Kultury.

Koncert prowadziła Pani Angelika Rzewuska.

Fot. Janusz Kryczka