Łukowskie obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej

We wtorek 1 września odbyły się Łukowskie obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w intencji żołnierzy i ludności cywilnej – ofiar września 1939 roku. Następnie przedstawiciele władz Powiatu, Miasta, Gminy oraz Łukowskiego Ośródka Kultury, harcerzy i mieszkańców spotkali się na cmentarzu Świętego Rocha w Łukowie.

Cześć artystyczną przygotował Teatr Poezji Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Na zakończenie złożono kwiaty na grobach ofiar września 1939 roku. Organizatorzy uroczystości złożyli też kwiaty oraz zapalili biało-czerwone znicze na 24 grobach żołnierzy polskich oraz cywilnych ofiar bombardowań we wrześniu 1939 roku. Groby te, z inicjatywy Koła Łuków ŚZŻAK,  zostały odrestaurowane w sierpniu tego roku przez Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej.

Organizatorami uroczystości byli:  Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie ks. kanonik Andrzej Kieliszek, Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski oraz Łukowski Ośrodek Kultury.