Łukowskie obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2019 r. w Łukowie odbyły się uroczyste obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystości patriotyczne rozpoczęły się pod tablicą upamiętniającą Polską Organizację Wojskową. W imieniu władz samorządowych miasta, powiatu i gminy okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Piotr Płudowski. Głos zabrał również poseł Sławomir Skwarek oraz radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł. Wśród delegacji składających wieńce i wiązanki uczestniczyli przedstawiciele parlamentarzystów, władz samorządowych, partii politycznych oraz organizacji pozarządowych, szkół. Całość uroczystości uświetniła orkiestra Dęta Towarzystwa Muzycznego im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie.

Kolejnym punktem uroczystości była Msza Święta w intencji Ojczyzny. Przed Eucharystią zgromadzonymi w kościele mogli wysłuchać wokalistek Fabryki Piosenki oraz recytatorów z Łukowskiego Ośrodka Kultury. Mszę Świętą celebrowali proboszczowie czterech łukowskich parafii. Homilię wygłosił ksiądz proboszcz Andrzej Kieliszek

Na zakończenie uroczystości odbyła się musztra w wykonaniu młodzieży z klas mundurowych Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym

W ramach obchodów 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości odbyły się  również XXVII Łukowskie Uliczne Biegi Niepodległości.