Kampania Społeczna Akcja I Edukacja objęta Patronatem Starosty

“Akcja i Edukacja! Widzę, więc reaguję.” to kampania społeczna prowadzona przez mieszkanki powiatu łukowskiego oraz miasta Siedlce. Realizowana jest w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Ma ona na celu propagowanie idei udzielania pierwszej pomocy- w sytuacji, w której każdy z nas może się znaleźć np. na ulicy. Projekt adresowany jest. m.in do mieszkańców powiatu łukowskiego. Pomysłodawczynie  Anita Rodak, Marlena Kozioł oraz Aleksandra Kazanecka- w ramach projektu przygotowały materiały promocyjne, które wkrótce znajdą się na terenie powiatu. Poza tym w najbliższym czasie fanpage’u  kampani (facebook) pojawi się spot reklamowy oraz film edukacyjny poruszający ten problem społeczny. Ma on na celu ukazanie, że pierwsza pomoc może uratować komuś życie i każdy z nas  powinien potrafić jej udzielić.  Poprzez promocję tego zagadnienia w  internecie, umieszczenie w przestrzeni miejskiej stosownych  plakatów  starają się  zwrócić  uwagę na ten problem społeczny. W trakcie  trwania kampanii  przeprowadzone zostaną  spotkania  dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Uczniom szkół  przekazane zostaną najważniejsze informacje i wiedza praktyczna z zakresu  pierwszej pomocy.

Akcja została objęta honorowym patronatem Starosty Łukowskiego Pana Dariusza Szustka.

Na facebooku oraz instagramie projektu inicjatorki  na bieżąco informują o swoich aktualnych działaniach. Serdecznie zapraszamy https://www.facebook.com/akcja.i.edukacja na profil Akcja i Edukajca.