Kacper finalistą etapu centralnego Olimpiady Historycznej!

Kacper Beczek uczeń klasy IIIb, kształcący się w zawodzie technik informatyk odniósł ogromny sukces w XIV edycji „Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”.

W bieżącym roku rywalizacja odbywa się pod hasłem „Od Cedyni do Orszyi obejmuje swoim zakresem całą wiedzę z historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń z lat 972-1514.

Kacper pomyślnie przeszedł przez cztery etapy olimpiady, podczas których wykazał się szeroką wiedzą historyczną oraz umiejętnościami myślenia przyczynowo – skutkowego i analizowania faktów. Dzięki ogromnej pracy uzyskał tytuł laureata w eliminacjach rejonowych, wojewódzkich oraz finalisty etapu centralnego. W kwietniu Kacper uczestniczył w pierwszej części zawodów finałowych. Zredagowany przez niego esej na temat „Kształtowania się państwowości polskiej za czasów pierwszych Piastów”, otrzymał ex aequo najwyższą ocenę w województwie lubelskim. Kacper uzyskał tytuł finalisty olimpiady oraz przywilej zwolnienia z matury rozszerzonej z historii i korzystania z preferencji przy przyjmowaniu na studia wyższe, zgodnie z rozporządzeniem MEN.

W finale olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża…” uczestniczyła również młodsza  uczennica – Izabela Kot z klasy II w zawodzie technik logistyk, której zaledwie pół oceny zabrakło do uzyskania tytułu finalistki.

Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Informacja: Zespół Szkół Nr 3 w Łukowie