II Powiatowy Finał Konkursu „Moda na odblaski”

W dniu 6 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie odbył się II Powiatowy Finał Konkursu „Moda na odblaski”.  Organizatorem konkursu była Komenda Powiatowa Policji w Łukowie.

Celem konkursu jest zachęcenie dzieci i młodzieży, a także dorosłych, do noszenia odblaskowych elementów. Uczestnicy musieli więc wykazać się kreatywnością i wykonać estetyczny strój z wykorzystaniem elementu odblaskowego. Do konkursu zgłosiło się 10 szkół z terenu powiatu łukowskiego.  Dzieci, młodzież i ich opiekunowie pokazali, że odblaski można nosić na wiele różnych sposobów i świetnie przy tym wyglądać. Pierwszy taki pokaz mody wszystkim bardzo się podobał.

Stroje oraz ich prezentacja były oceniane przez komisję konkursową. Sędzią głównym był podinspektor Krzysztof Golba, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego z łukowskiej komendy, a jej członkami komisarz Jarosław Modrzewski, Katarzyna Szczygieł i Ilona Rosa, reprezentujące Starostwo Powiatowe w Łukowie. Pierwsze miejsce w kategorii klas I – IV zajęła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie, a w kategorii klasy V – VIII drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie. Nagrody zwycięskim drużynom wręczyli Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej Igor Dzikiewicz, podinspektor Krzysztof Golba, komisarz Jarosław Modrzewski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z oddziałami dwujęzycznymi im. ks. St. Konarskiego w Łukowie Dorota Puzio.
Zwycięzcy będą reprezentować powiat łukowski na finale wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 6 grudnia w Lublinie.