II OTWARTE MISTRZOSTWA ZS NR 3 I MISTRZOSTW SZKÓŁ ŚREDNICH W SZACHACH

W poniedziałek 11 kwietnia 2022 roku Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie był gospodarzem dużej imprezy szachowej: II Otwartych Mistrzostw ZS nr 3 i Mistrzostw Szkół Średnich w Szachach.

Turniej współorganizowało „Stowarzyszenie Szachistów Szachpol” oraz Miasto Łuków,
a zawody sędziował sędzia klasy międzynarodowej FA Pan Piotr Piwowarczyk.

W zawodach wzięło udział 80 zawodników i zawodniczek ze szkół miejskich i powiatowych.

Imprezę punktualnie o godzinie 10.00 uroczyście otworzyła Dyrektor ZS nr 3 w Łukowie Pani Anna Pietrzak, a zasady i przepisy gry objaśnił uczestnikom sędzia główny zawodów. Uczniowie rywalizowali ze sobą rozgrywając po dziewięć rund w tempie po 10 minut na zawodnika, które były następnie odpowiednio punktowane w zależności od wyniku.

II Otwarte Mistrzostwa ZS nr 3 i jednocześnie Mistrzostwa Szkół Średnich w Szachach wygrał Szymon Tuszyński z IV LO w Łukowie zdobywając 8,5 pkt. z 9 możliwych. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali  się zawodnicy  gospodarzy – Piotr Piwowarczyk z wynikiem 8 pkt. oraz Łukasz Lendzion
z 7 pkt. Indywidualnie w kategorii szkół podstawowych na pierwszym  miejscu podium stanął Maciej Kajda (6 pkt.), drugie miejsce zajęła Kamila Gromada (6 pkt.), a trzeci był Kacper Celiński (5,5 pkt.) – wszyscy uczniowie reprezentowali Szkołę Podstawową w Zastawiu.

W Mistrzostwach Szkół Średnich wyodrębniono oddzielne kategorie: dziewcząt, chłopców
i drużynową:

– w kategorii dziewcząt triumfowała Alicja Osiak z wynikiem 6 pkt., II m-ce zajęła Jolanta Wysokińska
z dorobkiem 4 pkt., a III m-ce przypadło w udziale Weronice Ciołek, która również zdobyła 4 pkt. Wszystkie dziewczęta reprezentowały  Zespół Szkół nr 3 w Łukowie.

– w kategorii chłopców – wspomniani wyżej Szymon Tuszyński, Piotr Piwowarczyk i Łukasz Lendzion;

– drużynowo: I m-ce ZS nr 3 w Łukowie; II m-ce IV LO w Łukowie; III m-ce I LO w Łukowie.

Nagrody w postaci okazałych pucharów, statuetek, medali i dyplomów wręczyli: zastępca burmistrza miasta Łuków – Pan Mateusz Popławski, przewodniczący wydziału promocji miasta Łuków – Pan Kacper Sacharczuk, V-ce Dyrektor ZS nr 3 w Łukowie – Pan Wojciech Rzepecki oraz sędzia główny zawodów – FA Pan Piotr Piwowarczyk.

Gratulujemy uczniom wspaniałych umiejętności szachowych oraz osiągniętych wyników i już teraz zapraszamy serdecznie na kolejną edycję mistrzostw w  przyszłym roku.

Informacja i zdjęcia: Zespół Szkół nr 3 w Łukowie