Uczniowie „Rolnika” Finalistami Olimpiady„Losy Żołnierza I Dzieje Oręża…”

Uczniowie „Rolnika” Finalistami Olimpiady„Losy Żołnierza I Dzieje Oręża…”

Kolejny raz młodzież z „Rolnika” udowodniła, że historia nie jest jej obca. Troje uczniów ZS nr 3 w Łukowie – Kacper Beczek z klasy IV TIb i Aleksandra Gryczka z klasy III TnIa kształcący się zawodzie technik informatyk oraz Izabela Kot z klasy III TL – w zawodzie technik logistyk odnieśli ogromny sukces historyczny w XV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im.mjr Marka Gajewskiego „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego. W bieżącym roku rywalizacja odbywa się pod hasłem „Od Obertyna do Wiednia” i obejmuje lata 1531 -1683.

Uczniowie „Rolnika” pomyślnie przebrnęli trzy etapy zawodów: szkolny, okręgowy, wojewódzki olimpiady i uzyskali awans do pierwszej części zawodów finałowych. Rywalizacja na tym szczeblu polegała na zredagowaniu eseju historycznego na jeden z pięciu tematów wypracowań.  Młodzież pod presją czasu analizowała wydarzenia w odniesieniu do źródeł historycznych, opisywała oraz uzasadniała i wartościowała opisywane procesy. Prace uczniów sprawdzała i oceniała Centralna Komisja Egzaminacyjna w Muzeum im. Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Reprezentanci naszej szkoły uzyskali bardzo dobre oceny zredagowanych esejów i spełnili warunki potrzebne do uzyskania tytułu finalisty olimpiady. Jednocześnie otrzymali oni przywilej uzyskania 100% z matury rozszerzonej z historii zgodnie z rozporządzeniem MEN oraz możliwość korzystania z dodatkowych preferencji przy przyjmowaniu na studia wyższe.

 

Informacja: Zespół Szkół Nr 3 w Łukowie