Finał X Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

Olimpiada

W dniu 26 października 2023 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbył się Finał X Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym – Radzyń Podlaski 2023. Organizatorem tegorocznej edycji Olimpiady był Powiat Radzyński, natomiast współorganizatorami powiaty: Bialski, Hrubieszowski, Lubartowski, Łęczyński, Łukowski, Parczewski, Rycki  i Włodawski. Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem: Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś”. Patronat honorowy nad Olimpiadą objęli: Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Marcin Wiącek, Wojewoda Lubelski – Pan Lech Sprawka, Marszałek Województwa Lubelskiego – Pan Jarosław Stawiarski, Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk oraz Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie – prof. Wojciech Załuska. Przedsięwzięcie swoim patronatem objęły również media, tj. Polskie Radio Lublin, Katolickie Radio Podlasie z portalem Podlasie 24, TV Lublin, Telewizja Radzyń, portal kochamradzynpodlski. W finałowym Etapie Olimpiady w Radzyniu Podlaskim Pan Władysław Karaś – Członek Zarządu Powiatu Łukowskiego, wręczył uczestnikom nagrody ufundowane przez poszczególne powiaty na łączną kwotę 11 tys. 700 zł.

Zmagania finałowe, w których uczestniczyło dwudziestu pięciu uczniów z 9 powiatów, poprzedzone były etapem szkolnym oraz etapem powiatowym. Trzy finalistki etapu powiatowego reprezentowały nasz powiat w etapie regionalnym i były to: Oliwia Wiącek-uczennica Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie, Izabela Kisiel – uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie oraz Gabriela Soćko – uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie. Nad prawidłowym przebiegiem finałowych zmagań czuwała jedenastoosobowa Komisja Konkursowa powołana zarządzeniem Starosty Radzyńskiego, w skład której weszła Pani Małgorzata Głuchowska – inspektor w Powiatowym Zespole Oświatowym w Łukowie.  Poziom finałowych zmagań był bardzo wysoki, jednak celująco poradziła sobie jedna z naszych finalistek Oliwia Wiącek – uczennica 4 klasy Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie, wygrywając tegoroczną X Regionalną Olimpiadę Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym i zdobywając główną nagrodę pieniężną. Opiekunem Oliwii była Pani Marta Omiotek – Psycholog w Zespole Szkół Nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie.

Składamy serdeczne gratulacje!