Ekopracownia Odnawialnych Źródeł Energii w Zespole Szkół w Adamowie już otwarta

otwarcie ekopracowni

2 października br. w Zespole Szkół im. Generała Franciszka Kamińskiego w Adamowie została otwarta  Ekopracownia Odnawialnych Źródeł Energii. Utworzenie nowej, w pełni wyposażonej pracowni przedmiotowej z zakresu tematyki OZE było możliwe dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Otrzymane dofinansowanie w kwocie 74 700 zł wynika z faktu, że nasza szkoła  znalazła się w gronie 48 laureatów z województwa lubelskiego w konkursie „Ekopracownia – zielone serce szkoły”. Całość przedsięwzięcia związanego z realizacją tworzenia Ekopracowni OZE wyniosła 83 000 złotych, z czego właśnie 74 700 złotych stanowiło dofinansowanie przyznane z WFOŚiGW w Lublinie, a 8 300 złotych – wkład własny Powiatu Łukowskiego jako organu prowadzącego szkołę.

Pracownia, wyposażona na miarę XXI wieku, ma za zadanie rozwijać świadomość ekologiczną i kreatywność uczniów. Dzięki Ekopracowni OZE, Zespół Szkół w Adamowie oraz lokalna społeczność zyskali cenne narzędzie do nauki i zrozumienia ekologii. Ekopracownia OZE jest pierwszym krokiem ku ochronie naszej planety.

Na zakończenie otwarcia Ekopracowni OZE ogłoszony został konkursu „Zadbajmy o przyszłość z OZE”, w którym będą mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu łukowskiego.