Dzień Rodziny w Zespole Placówek

Dzień Rodziny

Tradycją Zespołu Placówek w Łukowie są obchody Dnia Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym. Tegoroczne były wyjątkowe, ponieważ łączyły się z 10-leciem Stowarzyszenia „Jesteśmy Sobie Potrzebni” oraz świętem Patronki Szkoły, Marii Konopnickiej. Zatem 6 czerwca uczniowie i wychowankowie powitali znakomitych gości, którzy przybyli, aby wspólnie z nimi spędzić ten dzień. Placówkę odwiedzili: Pan Edward Leśniak, przedstawiciel senatora RP Stanisława Gogacza, posłowie RP Krzysztof Głuchowski i Sławomir Skwarek, Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Wicestarosta Janusz Kozioł, dyrektor PKS Łuków Tomasz Madoń, zastępca burmistrza Mateusz Popławski. Na uroczystość przybyły także Grażyna Kulik, prezes Stowarzyszenia Labirynt, Monika Siwiak, viceprezes stowarzyszenia, s. Anna Andrzejuk, dyrektor DPS w Łukowie. Nie zabrakło rodziców i rodzeństwa, bez których ten dzień nie byłby tak radosny. Wspólne świętowanie rozpoczęły przemówienia i słodkości składane na ręce pani Dyrektor Danuty Kowal. Była to także okazja do nadania honorowych tytułów Przyjaciela Szkoły, które przyznawane są od 2016r. Otrzymali je: poseł RP Sławomir Skwarek, Master TV, Stowarzyszenie „Jesteśmy Sobie Potrzebni”, Stowarzyszenie Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju, Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt”. Laureaci nie kryli wzruszenia. Ważnym momentem było przedstawienie historii i osiągnięć Stowarzyszenia „Jesteśmy Sobie Potrzebni” przez panie Karolinę Turską (obecną prezes) i Agnieszkę Szczygielską, która wcześniej sprawowała to stanowisko. Do licznych działań na rzecz dzieci i młodzieży uczęszczających do Zespołu Placówek dołożyły nowy prezent – olbrzymi głośnik, który ucieszył młodszych uczestników spotkania.

Nie zabrakło również występów przygotowanych przez dzieci i młodzież pod kierunkiem nauczycieli Annę Kryczka, Annę Izdebską, Annę Pucyk, Emilię Olek. Jednak najbardziej oczekiwano na przepyszny tort, słodycze i świetną zabawę na świeżym powietrzu. Szczęśliwie pogoda i humory dopisały. Każde dziecko znalazło coś dla siebie: były tańce, animacje, dmuchańce, a na głodnych czekały kiełbaski z grilla oraz gorący bigos. Rodzice mogli odpocząć w przygotowanej na tę okazję kawiarence z przepysznymi domowymi wypiekami. I chociaż ten piękny dzień już minął, z pewnością spotkamy się w przyszłym roku. Pozostało jeszcze podziękować wszystkim osobom, w tym rodzicom, którzy włączyli się w organizację uroczystości.

Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem posłów na sejm RP Sławomira Skwarka i Krzysztofa Głuchowskiego oraz Starosty Łukowskiego Dariusza Szustka.

Informacja: Zespół Placówek w Łukowie