Dzień Edukacji Obywatelskiej w Gminie Łuków

cof

Dzień Edukacji Obywatelskiej jest wydarzeniem odbywającym się na terenie gminy Łuków cyklicznie, już od siedmiu lat. Skierowany jest do uczniów wszystkich gminnych szkół. Tematem tegorocznego spotkania, które odbyło się 18 czerwca, był samorząd uczniowski. Uczniowie pod kierunkiem Michała Tragarza z Centrum Edukacji Obywatelskiej uczyli się czym jest samorząd uczniowski, jakie stoją przed nim zadania, w jaki sposób pracować w grupie, jak wyznaczać wspólne cele oraz przygotować projekt, który będzie służył całej społeczności szkolnej. Serdeczne słowa pod adresem uczniów i ich opiekunów skierował wójt Mariusz Osiak, który powiedział również, że cieszy go uczestnictwo młodych ludzi w tego typu wydarzeniach, ponieważ przygotowują one do przyszłych wyborów i doświadczeń, w tym do działalności samorządowej.

Na zakończenie spotkania zastępca wójta Wojciech Szczygieł – inicjator Dnia Edukacji Obywatelskiej, złożył uczniom najlepsze życzenia oraz wręczył okolicznościowe pisma i upominki.

Fot. Gmina Łuków, W. Mateńko