Dziecięcy Zespół Regionalny „Kropelki Rosy” w Grecji

Tradycyjnie w aktywny sposób spędzili wakacje  tancerze Dziecięcego  Zespołu Regionalnego „Łuków” działającego w ramach Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasz Region”.

Na rozgrzewkę przed zagranicznymi koncertami, w ostatnią niedzielę czerwca młodzi artyści wystąpili na obiektach Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łukowie w trakcie imprezy „Bądźmy razem”.

Po dwóch dniach odpoczynku wyruszyli w swoją kolejną zagraniczną podróż, tym razem udali się do Grecji. Celem wyjazdu był udział w dwóch koncertach w trakcie Międzynarodowym Festiwalu Folkloru –IV INTERNATIONALE FESTIVALL IN PARALIA-KATERINI. Dziecięcy  Zespół Regionalny „Łuków – Kropelki Rosy”  zaprezentował  suitę lubelską i podlaską. Występ, został owacyjnie przyjęty przez publiczność. Koncerty w Katerinii były wspaniałą okazją do promocji naszego miasta, powiatu i kraju na arenie międzynarodowej. Po festiwalowych emocjach dużą atrakcją dla starszej młodzieży było uczestnictwo w wieczorze greckim i możliwość poznawania tamtejszej kultury oraz kuchni.

Był też czas na aktywny wypoczynek – zażywanie kąpieli w  morzu Egejskim oraz gry i zabawy na plaży. Młodzi tancerze skorzystali z jednej z najchętniej odwiedzanych atrakcji w Grecji , przepięknego miejsca, ukrytego wysoko w górach. Patrząc na Meteory- „wiszące klasztory” młodzież miała okazje zobaczyć niezwykłe połączenie cudu natury i arcydzieła architektury, które zostało uhonorowane miejscem na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W trakcie wakacyjnej podróży każdy z tancerzy Dziecięcego  Zespołu Regionalnego „Łuków” mógł znaleźć coś dla siebie, spędzić czas w sposób zdrowy i pożyteczny.

Po powrocie do Łukowa młodzi tancerze nie próżnowali. Trzykrotnie występowali na uroczystościach i imprezach lokalnych w Trzebieszowie i w Ławkach oraz odpoczywali korzystając z atrakcji parku rozrywki ENERGYLANDIA w Zatorze. Przed rozpoczęciem roku szkolnego czeka ich jeszcze udział w dwóch koncertach.

Informacja i zdjęcia: Renata Pawlikowska