Delegacja Powiatu na Dożynkach Wojewódzkich w Lubyczy Królewskiej

W minioną niedzielę, 12 września w gminie Lubycza Królewska odbyły się Dożynki Wojewódzkie organizowane przez Województwo Lubelskie, Powiat Tomaszowski, Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Tomaszowskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

W wojewódzkim święcie plonów udział wzięła również delegacja Powiatu Łukowskiego w składzie Jerzy Siwiec Sekretarz Powiatu, Roman Bocian Naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju  i Polityki Społecznej oraz Zespół Ludowy „Jagódki” ze Żdzar. Nasza delegacja została zaproszona do relacji TVP 3 Lublin, podczas której kierownik zespołu Pani Elżbieta Dynek zaprosiła wszystkich na Międzypowiatowy Jarmark Zespołów Folklorystycznych „Złoty Kur Ziemi Łukowskiej 2021”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19 września w Żdzarach.