Człowiek Roku 2018 – Plebiscyt Kuriera Lubelskiego

Paweł Dziubiński, Piotr Franaszek, Ewa Pożarowszczyk i Adam Kot zostali zdobywcami tytułu Człowiek Roku 2018 Kuriera Lubelskiego, ósmej edycji plebiscytu.  Zwycięscy plebiscytu wygraną zawdzięczają swojej codziennej pracy ale także głosom, jakie Czytelnicy Kuriera Lubelskiego oddawali na kandydatów.

W kategorii Działalność społeczna i charytatywna zdobywając 1819 głosów Człowiekiem Roku został Paweł Dziubiński. To prezes Fundacji “Zmieniamy Życie”, vice-prezes Fundacji “Wstań Powiedz Nie Jestem Sam”.

W kategorii Kultura Człowiekiem Roku z liczbą głosów 1266 oddanych przez Czytelników został Piotr Franaszek. To były dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, obecnie jest wojewódzkim koordynator Roku Moniuszkowskiego.

Człowiekiem roku 2018 w kategorii Samorządność i społeczność lokalna zdobywając 1655 głosów została Ewa Pożarowszczyk, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

W kategorii Biznes z liczbą głosów 1167 został Adam Kot, właściciel firmy Culinaria Adam Kot.

W plebiscycie w kategorii Kultura nominacje otrzymał Jan Janusz Jastrzębski senior – pisarz, poeta Ziemi Sandomierskiej oraz Jan Janusz Jastrzębski – założyciel Muzeum Oręża Techniki Użytkowej im. Ks. Gen. Stanisława Brzóski w Łukowie.

Podczas gali wręczone zostały nagrody zwycięzcom innego plebiscytu Kuriera Lubelskiego, w którym wybierano najlepszych samorządowców. Czytelnicy mieli okazję wskazać najlepszych prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów z naszego województwa.

Najlepiej oceniony wójt

Miejsce trzecie – Krzysztof Urbaś – wójt gminy Niemce