BohaterON – w Alejach

Młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 w Łukowie po raz kolejny włączyła się do kampanii społecznej ,,BohaterON – Włącz historię” realizowaną przez Instytut Pamięci Narodowej, Fundację Rosa i Fundację Sensoria pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.  BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej.

 

Projekt, bazując na historiach Powstańców, ma wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, budować wrażliwość społeczną i połączyć pokolenia. Celem akcji było upamiętnienie i uhonorowanie żywych świadków historii – uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im  samodzielnie wykonanych kartek, listów z życzeniami płynącymi ze szczerego serca.

Realizacja projektu odbywała się od początku września do 24 października 2019 r.
w ramach lekcji historii w klasach : 1 TH, 1 TE, 1 Tha, 1 Tsp, 1 TM, 1 TS, 1 TI, 3 TI, 3 TH, 3 TM, 3TS, 4 TEL. Uczniowie – wspólnie z nauczycielem – za pośrednictwem platformy wypisywali do powstańców kartki online, które po zakończeniu akcji zostaną wydrukowane i przekazane powstańcom warszawskim. Ponadto uczniowie wykonali własnoręcznie  prawie 130 kartek, które za  pośrednictwem  fundacji otrzymają Powstańcy.

Kolejne kartki zostaną wysłane już za rok.

 

Koordynator projektu – Beata Kuczyńska

Informacja: Zespół Szkół Nr 1 w Łukowie