23 Akcja “Polacy – Rodakom”

Przekazanie paczek

W Zespole Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie 12 grudnia br. odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania dla Polaków zza wschodniej granicy paczek świąteczno – noworocznych przygotowanych w ramach 23 Akcji Polacy – Rodakom. Organizatorem akcji był  Senator RP Stanisław Gogacz, a wydarzeniu patronował  Starosta Łukowski Dariusz Szustek oraz Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł.

Na uroczystości obecny był Ksiądz z Ukrainy Michał Bajcar, który zna potrzeby Polaków na wschodzie i jest gwarantem tego, że ofiarowane paczki zostaną właściwie rozdysponowane.

W zbiórkę włączyły się lokalne samorządy, szkoły, przedszkola, przedsiębiorcy oraz druhowie z OSP Nurzyna i Charlejów. Zebrana żywność trafi do polskich rodzin mieszkających na Ukrainie. Do każdej paczki włożony został również opłatek oznaczony polską flagą.