1 koncert XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie

koncert organowy

W niedzielę 21 maja 2023r. w Kościele pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie odbył się 1. koncert XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie. Wystąpili: zespół „Donne Armoniche” (Kraków) – 3 soprany i klawesyn oraz Mateusz Rzewuski (Łuków/Warszawa) – organyPartnerem XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie jest Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj Życie!”. Patronat Honorowy nad XI Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W skład Komitetu Honorowego wchodzą: Ordynariusz Siedlecki JE Ks. Bp Kazimierz Gurda, Wicepremier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Proboszcz Parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie Ks. Kanonik Krzysztof Stepczuk, Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski oraz Dyrektor TVP3 Lublin Ryszard Montusiewicz. Organizatorzy: Parafia pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie, Miasto Łuków oraz Łukowski Ośrodek Kultury. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Mateusz Rzewuski. Mecenas wydarzenia: kwiaciarnia Łąki Pąki.