Zwiedzaj muzeum z mobilnym przewodnikiem!

Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza do zwiedzenia wystaw stałych z nowym mobilnym przewodnikiem. Podczas zwiedzania, podążając za głosem lektora, wysłuchacie Państwo krótkich opowieści o naszych ekspozycjach, jak również poznacie zarys historii i kultury ludowej naszego regionu. Miłośnikom „łukowskich amonitów” proponujemy krótką opowieść o łukowskich krach jurajskich, osobom zainteresowanym rzeźbą przedstawimy historię powstania Łukowskiego Ośrodka Rzeźby Ludowej. Projekt został zrealizowany przy pomocy Pana Sławomira Żyłki, który przygotował do nagrania Kacpra Siwiaka – uczestnika warsztatów recytatorskich, odbywających się w Łukowskim Ośrodku Kultury. Należałoby dodać, iż Kacper Siwiak jest laureatem wielu konkursów recytatorskich o zasięgu ogólnopolskim. Kacprowi dziękujemy za użyczenie głosu i życzymy dalszych sukcesów, a Państwa zapraszamy do zwiedzania muzeum, tym razem z audioprzewodnikiem. Mamy nadzieję, że informacje i ciekawostki w nim zawarte umilą Państwu odbiór naszych ekspozycji.

Jednocześnie przypominamy, że do końca października można nadsyłać zdjęcia do konkursu fotograficznego pn. ,,Ziemia Łukowska bliska sercu”, którego głównym celem jest utrwalenie na fotografii pozytywnego obrazu Ziemi Łukowskiej i mieszkających tutaj ludzi. Szczegóły konkursu są dostępne na stronie internetowej lub w gmachu muzeum.

Informacja: Muzeum Regionalne w Łukowie