Zimowisko w Szczebrzeszynie

„W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie” – któż nie zna tego łamańca językowego? Harcerze z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej postanowili sprawdzić, na ile jest prawdziwy i właśnie do Szczebrzeszyna wybrali się na swoje zimowisko. Tam spędzili czas od 18 do 23 lutego 2019 r.

Druhny i druhowie z Łukowa, Białej Podlaskiej, Ryżek i Starych Kobiałek wzięli udział w różnorodnych zajęciach, chociażby – grze miejskiej, warsztatach literackich, plastycznych, kulinarnych. Wędrowali szlakami Roztocza. Odwiedzili Zamość i Tomaszów Lubelski. Największą atrakcją okazał się wyjazd na Ukrainę. Harcerze mogli zobaczyć na własne oczy Lwów – Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich, Operę Lwowską, Stare Miasto… W dn. 22 lutego 2019 r. wzięli udział w uroczystym kominku z okazji Dnia Myśli Braterskiej – święta skautów na całym świecie, obchodzonego w rocznicę urodzin twórców ruchu – Roberta i Olave Baden-Powellów.

Nad realizacją programu czuwała komenda zimowiska w składzie: hm. Michał Mojski – komendant, phm. Magdalena Czerska-Sadło – zastępczyni komendanta i kwatermistrz, Maja Sosnowska – oboźna, Nina Rosa, pwd. Grażyna Podgajna – wychowawcy.

Dzięki udziałowi w zimowisku „Ni ma, jak chrząszcz…” uczestnicy doświadczyli wielu przeżyć, które na trwałe zapadną im w pamięci.

Komendant Hufca ZHP Łuków
Michał Mojski