Wizyta studyjna uczniów polskiej szkoły z Wilna

W dniach 25 -27 września na zaproszenie Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Wólce Domaszewskiej gościli uczniowie polskiej szkoły z Wilna.

Dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Łukowie i uzyskaniu patronatu  starosty łukowskiego uczniowie  mogli zwiedzić ciekawe miejsca naszego powiatu, w tym Muzeum Czynu  Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej oraz Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Jednak  głównym punktem wizyty był koncert patriotyczny w wykonaniu chóru dzieci z Wilna , który miał miejsce w dniu 23 września w lokalu gospodarza wizyty.

Współorganizatorem imprezy była LGD “Razem” w Łukowie, zaś sponsorem strategicznym Urząd Marszałkowski w Lublinie. Organizatorzy  dziękują wszystkim sponsorom instytucjonalnym i darczyńcom, którzy przyczynili się do sukcesu przedsięwzięcia.