Warsztaty wielkanocne w Muzeum Regionalnym

Muzeum Regionalne w Łukowie już po raz kolejny przygotowało warsztaty mające na celu poznanie i kultywowanie dawnych obrzędów związanych z Wielkanocą. Podczas warsztatów dzieci, młodzież i dorośli poznali dawne zwyczaje ludowe, wspólnie wykonali palmy oraz pisanki metodą batikową.

W warsztatach wielkanocnych wzięło udział 776 osób z terenu Łukowa i okolic. Muzeum gościło dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli naszego regionu, takich jak: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łukowie, Szkoła Podstawowa w Hermanowie, Szkoła Podstawowa w Trzebieszowie, Szkoła Podstawowa w Kisielsku, Szkoła Podstawowa w Lisikierzu, Szkoła Podstawowa w Staninie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łukowie, Szkoła Podstawowa w Dębowicy, Szkoła Podstawowa w Aleksandowie, SOSW w Siedlcach, Oddział Przedszkolny w Trzebieszowie, Przedszkole Jaś i Małgosia w Łukowie, Przedszkole Nr 7 w Łukowie, Przedszkole Sióstr Nazaretanek w Łukowie, Przedszkole „Bajkowy Raj” w Łukowie.