Uroczysty dzień kobiet w gminie Łuków

Elżbieta Sadło z Gręzówki została „Kobietą Roku 2020 Gminy Łuków”. Ogłoszenie wyników konkursu, który od sześciu lat odbywa się w gminie Łuków, nastąpiło 8 marca podczas uroczystości z okazji Dnia Kobiet.

Elżbieta Sadło jest twórczynią ludową, zajmuje się plastyką obrzędową upowszechniając ją wśród różnych grup wiekowych podczas warsztatów, które prowadzi na terenie gminy Łuków i innych gmin. Swoja wiedzę i umiejętności przekazuje również członkom Klubu Seniora w Klimkach, który powstał w ramach projektu „Teraz pora na seniora”, a realizowany jest przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowie. Pani Elżbieta jest także wiceprezesem Stowarzyszenia Artystów i Twórców Gminy Łuków.

Pięć innych pań zostało wyróżnionych „Złotymi Tulipanami”. Są to: Agnieszka Mościcka z Zarzecza Łukowskiego, Renata Skowron z Malcanowa, Marta Malon z Sięciaszki Pierwszej, Alina Rola z Karwacza i Alicja Szczygielska z Zalesia. „Dyplomy nominacji” odebrały zaś pozostałe panie zgłoszone do konkursu: Katarzyna Gajownik – Łazuga z Dąbia, Ewa Dybciak z Sięciaszki Drugiej, Wioletta Kurowska z Dminina, Katarzyna Osiak z Sięciaszki Pierwszej, Magdalena Szelągowska z Jezior i Anna Agnieszka Rola z Gołaszyna.

Decyzję o takim podziale nagród podjęło kolegium konkursowe w osobach: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie Henryk Wysocki, zastępca wójta Wojciech Szczygieł i sekretarz gminy Janusz Jezierski.

Wyróżnienia paniom wręczyli wójt gminy Mariusz Osiak, jego zastępca Wojciech Szczygieł i przewodniczący rady gminy Tadeusz Federczyk, którzy złożyli jednocześnie życzenia wszystkim mieszkankom gminy w dniu ich święta.

Uroczystość odbywającą się w Centrum Konferencyjno – Wypoczynkowym „Parisel Palace” w Klimkach uświetnił występ zespołu „Partita”, znanego z takich przebojów jak „Kiedy wiosna buchnie majem”, „Pytasz mnie co ci dam”, czy „Mamy tylko siebie”.

Fot. GOK w Łukowie