Uroczystości na Cmentarzu Wojennym w Łukowie

W dniu 15.08.2020 r. odbyły się uroczystości związane  ze Świętem Wojska Polskiego w 100. Rocznicę Bitwy Warszawskiej  na Cmentarzu Wojennym w Łukowie. Święto państwowe i kościelne przypadające na ten dzień, było okazją do udziału w uroczystej Polowej Mszy Świętej. Eucharystii przewodniczył ksiądz Jacek Golbiak, jak również proboszczowie łukowskich parafii: ksiądz Andrzej Kieliszek i ksiądz Bogusław Bolesta oraz księża emeryci: ksiądz Mirosław Łubik i ksiądz Antoni Pietruszka.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił Senator RP Pan Stanisław Gogacz.  Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Pan Ryszard Szczygieł odczytał list okolicznościowy Marszałka Województwa Lubelskiego  Pana Jarosława Stawiarskiego.

Wśród delegacji składających wieńce i wiązanki pod obeliskiem ku czci poległych, uczestniczyli przedstawiciele parlamentarzystów, władz samorządowych, partii politycznych oraz organizacji pozarządowych. W imieniu Rady, Zarządu Powiatu Łukowskiego oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Łukowie wiązankę złożyli: Przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego – Karol Ciołek, Sekretarz Powiatu – Jerzy Siwiec oraz Elżbieta Dziewulska inspektor w Wydziale Promocji, Rozwoju i Polityki Społecznej.

Organizatorem tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego była Gmina Łuków.