Uczniowie „Rolnika” z sukcesami w finałach dwóch Ogólnopolskich Olimpiad Logistycznych

Uczniowie Rolnika

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie odnieśli w ostatnich tygodniach ogromne sukcesy w ogólnopolskich olimpiadach logistycznych. 8 marca 2024 roku Paulina Radomyska z klasy 4 TL oraz Jakub Osiak, Karol Janiak i Kacper Siwiak z klasy 5 nL reprezentowali szkołę w ogólnopolskim finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej gdzie uzyskali tytuły finalisty. Zmagania odbywały się w gmachu Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

15 marca 2024 roku we Wrocławiu w siedzibie Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu odbyły się zmagania centralne III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 118 najlepszych uczniów z całej  Polski w ciągu 130 minut odpowiadało pisemnie na cztery pytania opisowe o charakterze problemowym, zawierające dodatkowe elementy wymagające znajomości języka obcego. Do grona uczestników III stopnia zakwalifikowało się  ośmiu logistyków z ZS3. Paulina Radomyska i Kacper Piróg z klasy 4 TL zajęli ex aequo 4 miejsce i uzyskali tytuł laureata OOL. Otrzymali oni możliwość studiowania nieodpłatnie w MWSLiT we Wrocławiu przez dwa semestry studiów inżynierskich lub licencjackich, bon na sprzęt elektroniczny o wartości 1000 zł oraz zestaw gadżetów. Aleksandra Adkonis, Weronika Papiewska z klasy 4 TL, oraz Jakub Osiak, Karol Janiak, Kacper Siwiak i Dawid Borkowski z klasy 5 nS osiągnęli tytuł finalisty OOL.

Osiągnięcia młodzieży z ZS3 to wyraz niezwykłego talentu i wysiłku. Doceniamy ich zdolność do rozwiązywania skomplikowanych problemów logistycznych i inspirujące zaangażowanie w rozwój
tej dziedziny. Życzymy dalszych sukcesów na logistycznej drodze. Niech to zwycięstwo  stanie się początkiem wielkiej kariery w świecie logistyki.

Informacja: Zespół Szkół Nr 3 w Łukowie