Uczeń „Rolnika” stypendystą i Liderem Wiedzy i Ochrony Środowiska

Stypendysta

16 grudnia 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim odbyła się  uroczysta Gala Finałowa IV edycji Programu Stypendialnego „Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Zespół Szkół nr 3 reprezentował Mateusz Mućka uczeń klasy III technikum kształcący się w zawodzie technik agrobiznesu, który zdobył tytuł laureata i otrzymał stypendium.

Mateusz pod kierunkiem pani Renaty Wawryniuk w okresie od dnia 1 stycznia do dnia 31 października 2022 roku realizował zadania zgodne z założeniami i regulaminem Programu Stypendialnego. Celem programu jest edukacja ekologiczna i pogłębianie wiedzy z zakresu ochrony środowiska, promowanie wzorowych postaw proekologicznych, dbałość o środowisko i zdrowy tryb życia oraz czynny udziału w zajęciach i projektach organizowanych przez wyższe uczelnie, instytuty badawcze, ośrodki edukacyjne, parki narodowe, muzea, ogrody zoologiczne, botaniczne oraz inne instytucje związane z ochroną środowiska.