Turniej o Puchar Posła RP Krzysztofa Głuchowskiego

W sobotę 16 lutego 2019 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie odbył się Turniej o Puchar Posła RP Krzysztofa Głuchowskiego pod patronatem Pani Anny Krupki Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

W turnieju wzięło udział 9 drużyn, których barwy reprezentowało blisko 100 zawodników: Bór Dąbie, Orlęta Gołaszyn, Orlęta Łuków, Polesie Serokomla, Orkan Wojcieszków, ŁKS Łazy, Tur Turze Rogi, Unia Krzywda, Olimpia Okrzeja.

Do fazy pucharowej awans uzyskały 4 drużyny: Orlęta Łuków, ŁKS Łazy, Unia Krzywda oraz Orlęta Gołaszyn.

Półfinał I : Orlęta Łuków – Unia Krzywda. Wynik: 5-0.

Półfinał II: ŁKS Łazy – Orlęta Gołaszyn. Wynik: 3-2.

Mecz o 3 miejsce: Orlęta Gołaszyn – Unia Krzywda. Wynik: 2-6.

Finał: Orlęta Łuków – ŁKS Łazy. Wynik 3-2.

Klasyfikacja końcowa.

I miejsce: Orlęta Łuków  – Puchar ufundowany przez Posła RP Pana Krzysztofa Głuchowskiego

II miejsce: ŁKS Łazy – Puchar ufundowany przez Pana Andrzeja Soćko, Radnego Rady Powiatu             Łukowskiego

III miejsce: Unia Krzywda – Puchar ufundowany przez Pana Tadeusza Federczyka, Przewodniczącego Rady Gminy Łuków

Puchar Fair Play: Orlęta Gołaszyn – Puchar ufundowany przez Pana Mariusza Osiaka, Wójta Gminy Łuków

Najlepszy bramkarz turnieju: Samuel Klimczyk(Orlęta Łuków) – puchar ufundowany przez Panią Annę Krupkę, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Najlepszy strzelec turnieju: Patryk Bober(Unia Krzywda) – puchar ufundowany przez Panią Annę Krupkę, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki\

Sponsorzy turnieju: Markowe Dachy – Marek Żurawski, Power Speed, Piekarnia Tomasz Kozłowski.

„Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację III Halowego Turnieju Piłki Nożnej w Łukowie w dniu 16 lutego 2019 r., byli aktywni i pomocni podczas jego trwania. Celem turnieju była popularyzacja piłki nożnej, atrakcyjnej formy czynnego wypoczynku i sportowej rywalizacji wśród młodzieży. Ten cel został zrealizowany.

Dziękuję Pani Minister Annie Krupka za patronat nad turniejem, ufundowane puchary i nagrody. Panom Andrzejowi Soćko – radnemu powiatowemu, Wojciechowi Szczygłowi – zastępcy wójta Gminy Łuków i Tadeuszowi Federczykowi – dyrektorowi Zespołu Szkół nr 1 dziękuję za obecność i ufundowanie pucharów.

Gratuluję klubom, trenerom oraz zawodnikom osiągniętych wyników i przekazuję wyrazy uznania dla ich sportowego zaangażowania w turnieju.

Sponsorom, mediom oraz kibicom składam podziękowania za życzliwe zainteresowanie i aktywne wsparcie wydarzenia”.

Krzysztof Głuchowski Poseł na Sejm RP