Trzy złota, srebro i brąz

W Piotrowicach w dn. 12-13 września odbyły się Mistrzostwa Woj. Lubelskiego do lat 17 w podnoszeniu ciężarów, połączone z Memoriałem Wacława Czuraka i Pucharem Starosty Lubelskiego.

W imprezie wzięły udział zawodniczki i zawodnicy dwóch łukowskich klubów- Orląt Łuków i Olimpijczyka Łuków. Młodzież wywalczyła 3 złote medale, srebrny i brązowy.

Najlepiej zaprezentowała się 13-letnia Andżelika Młynarczyk (Orlęta), która zwyciężając w swojej kategorii wagowej do 49 kg, została także najlepszą młodziczką zawodów.

Tuż za nią uplasowała się 14-letnia wychowanka Olimpijczyka Julia Linkiewicz, która zwyciężyła w kat. do 64 kg.

Trzecie złoto wywalczyła Oliwia Markiewicz (Orlęta), która była najlepsza w najlżejszej kat. wagowej 45 kg.

Srebro dla Orląt Łuków wywalczył Błażej Borkowski startujący również do 45 kg. Brązowy krążek w kat. wyższej do 49 kg zdobył Piotr Zachoszcz (Olimpijczyk).

Wszyscy młodzi sportowcy są członkami kadry województwa lubelskiego młodzików, a Julia Linkiewicz znajduje się w kadrze Polski U15!