Święto Seniora „Senioriada” w gminie Łuków

Po raz szósty w gminie Łuków odbyło się spotkanie seniorów pn. „Senioriada”, w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Miejscem wydarzenia był Strzyżew.

Uroczystość rozpoczęła projekcja filmu z ubiegłorocznego spotkania seniorów oraz wręczenie najstarszym seniorom symbolicznych róż, pamiątkowych dyplomów i słodkich upominków. Wszyscy zaś uczestnicy uroczystości otrzymali od wójta Mariusza Osiaka pamiątkowe kartki z życzeniami. W programie artystycznym wystąpiły zespoły „Jagódki”, „Kumpele”, „Niezapominajki”, „Zalesianki” oraz nowo powstały zespół Koła Gospodyń Wiejskich z Zarzecza Łukowskiego. Gromkimi brawami nagrodzono wzruszający występ pani Jadwigi Stelmach, która wykonała dwie staropolskie pieśni. Występy przeplatane były recytacją dowcipnych i humorystycznych wierszy o seniorach. Przeprowadzono także Gminny Turniej Wiedzy Seniora. Jego zwycięzcą został pan Jan Dybciak z Sięciaszki Pierwszej, drugą lokatę zdobył pan Grzegorz Karwowski z Zalesia, a trzecie miejsce uzyskała pani Krystyna Kozioł z Dąbia.

W uroczystości uczestniczyli zastępca wójta gminy Łuków Wojciech Szczygieł, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Bogumiła Rozwadowska, ks. Marian Banasiuk proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zarzeczu Łukowskim, sołtys Zarzecza Łukowskiego Jan Zarzycki, sołtys Strzyżewa Barbara Kępka oraz Rada Sołecka Strzyżewa.

Informacja: Gmina Łuków