Święto Kobiet w Gminie Łuków

W dniu 3 marca w Parisel Palace w Klimkach odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Kobiet w Gminie Łuków.

W uroczystości udział wzięło ponad 250 pań z terenu Gminy Łuków. Podczas uroczystej gali zostały ogłoszone wyniku gminnego konkursu „Kobieta Roku Gminy Łuków 2019” . Tegoroczną laureatką konkursu została Pani Anna Lichawska, która jest założycielką i jednocześnie dyrygentem chóru „Corde Christi” i dziecięcej scholi działającej przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zarzeczu Łukowskim. Natomiast statuetki – rzeźby „Złotego Tulipana Wójta Gminy Łuków 2019” otrzymały: Iwona Rogala z Jezior, Celina Goławska z Gołaszyna, Bożena Zarzycka z Ryżek, Małgorzata Goławska z Ławek i Agnieszka Domańska z Zalesia, zaś „Dyplomy Nominacji do Tytułu Kobiety Roku Gminy Łuków 2019”: Elżbieta Dynek ze Żdżar, Monika Ciołek z Ryżek, Magdalena Żądełek z Sięciaszki Pierwszej, Elżbieta Kisiel z Dąbia i Aneta Uziębło z Dminina.

Uroczystość była również okazją do uhonorowania jej organizatora – dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie Henryka Wysockiego. Odebrał on z rąk posła Krzysztofa Głuchowskiego odznakę przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego.

Tegoroczne święto zakończyła zabawa z zespołem „Postman – Beatlesi z Polkowic”,  wykonującym przeboje grupy The Beatles i gwiazd polskiego big-bitu.

Wśród gości byli: poseł na Sejm RP Krzysztof Głuchowski, wójt gminy Łuków Mariusz Osiak, jego zastępca Wojciech Szczygieł, przewodniczący komisji kultury i oświaty rady gminy Jarosław Michalak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Mucha, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Łuków Bogumiła Rozwadowska oraz proboszcz parafii w Zarzeczu Łukowskim ks. Marian Banasiuk.

Fot. GOK w Łukowie