Sukces Kacpra Sadło w Ogólnopolskim konkursie rzeźbiarskim

4 listopada 2019 r. został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Dziedzictwo zamknięte w drewnie. Jury wyłonione z przedstawicieli organizatorów konkursu – Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i Stowarzyszenie „Jantar” – wybrało spośród nadesłanych rzeźb i płaskorzeźb w drewnie te prace, które oddały charakter historii i tradycji regionu Warmii i Mazur.

Konkurs organizowany był w ramach projektu W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej. Przyznano nagrody i wyróżnienia oceniając zdolności i umiejętności pracy w drewnie oraz poziom artystyczny prac, jakość wykonania, oryginalność pracy i stopień trudności jej wykonania.

Kacper Sadło uczeń klasy 3 technikum mechanicznego Zespołu Szkół Nr 1 w Łukowie został laureatem konkursu zajmując III miejsce za wykonanie płaskorzeźby ryby. Praca konkursowa powstała latem podczas pleneru rzeźbiarsko-malarskiego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków w Klimkach, w którym uczestniczył ze swoim tatą-Robertem, który jest absolwentem szkoły.

Zdjęcia: Waldemar Mularczyk „Migawka”, Kacper Sadło

Informacja: Zespół Szkół Nr 1 w Łukowie