Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta w „Alejach”

W dniu 5 marca  odbyło się w Zespole Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza  spotkanie młodzieży z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta,  Panią Sylwią Piszcz – Kędziorą.

W prelekcji  uczestniczyli uczniowie klasy 1 TM, 1TS, 1 TH, 1 TE, 2 TE. Celem spotkania zorganizowanego w ramach wieloletniej współpracy przy realizacji treści programowych

z wiedzy o społeczeństwie  było poszerzenie wiedzy uczniów na temat praw konsumenta. Wszyscy na co dzień jesteśmy konsumentami, dlatego tak ważne jest byśmy znali swoje prawa i potrafili umiejętnie z nich korzystać. Pani rzecznik wyjaśniła  uczniom na czym polega jej praca, co to jest gwarancja i rękojmia, jak dochodzić swoich praw, oraz w jakiej sytuacji zwracać się o pomoc do rzecznika. Nasi uczniowie uzyskali informacje o prawnych uwarunkowaniach sprzedaży konsumenckiej, procedurze składania reklamacji, dokonywaniu zakupów przez Internet. Dzięki spotkaniu uczniowie będą uważnie czytać umowy i rozważnie dokonywać zakupów, a w razie potrzeby wiedzą do jakiej instytucji się zwrócić w przypadku problemów z reklamacją konsumencką.

Informacja: Zespół Szkół Nr 1 w Łukowie