Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów w Alejach

W dniu 13 kwietnia  w Zespole Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza odbyło się  spotkanie
z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów p. Sylwią Piszcz- Kędziora.

W prelekcji  uczestniczyli uczniowie klasy 4 th, 4 te, 3tha,3 tep,3 kmp i  1te.
Celem przedsięwzięcia  było poszerzenie wiedzy uczniów na temat praw konsumenta w oparciu o obowiązujące przepisy prawne. Wszyscy na co dzień jesteśmy konsumentami, dlatego tak ważne jest byśmy znali swoje prawa i potrafili umiejętnie z nich korzystać.
Pani Rzecznik wyjaśniła  uczniom na czym polega jej praca i z jakimi sytuacjami zetknęła się broniąc praw konsumentów, oraz wskazała na  różnice między  gwarancją i rękojmią. Uczniowie uzyskali informacje o prawnych uwarunkowaniach sprzedaży konsumenckiej, procedurze składania reklamacji, dokonywaniu zakupów przez Internet. Dzięki wizycie Pani Rzecznik uczniowie będą już uważnie czytać umowy i rozważnie dokonywać zakupów, a w razie potrzeby wiedzą do jakiej instytucji się zwrócić w przypadku problemów z reklamacją konsumencką.

Organizatorem  spotkania była Pani Beata Kuczyńska.