SP ZOZ w Łukowie otrzymał dofinansowanie projektu “Doposażenie SP ZOZ w Łukowie w sprzęty medyczne”

W lutym 2018 roku SP ZOZ w Łukowie złożył wniosek  o dofinansowanie projektu pn.„ Doposażenie SP ZOZ w Łukowie w sprzęty medyczne”  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 13 Infrastruktura Społeczna, Działanie 13.1 Infrastruktura Ochrony Zdrowia. Decyzją Zarządu Województwa Lubelskiego projekt otrzymał dofinansowanie.

Całkowita wartość projektu wynosi 7 390 092,00 zł,  natomiast kwota dofinansowania to 6 281 578,20 zł,

( wkład własny Powiatu – 739 009,20 zł  10% wartości projektu , wkład własny SPZOZ Łuków – 369 504,60 zł – 5 % wartości projektu.).

Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępności usług zdrowotnych w powiecie łukowskim poprzez doposażenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie.

Zakres rzeczowy przedmiotowej inwestycji obejmuje doposażenie oddziałów SPZOZ w Łukowie tj. Blok Operacyjno-Zabiegowy, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Dziecięcy i Oddział Neonatologiczny.

Realizacja projektu zakłada zakup sprzętu medycznego, który pozwoli na wymianę wyeksploatowanego sprzętu na nowocześniejszy, tym samym usprawni wykonywanie badań i zabiegów co przełoży się na szybszą obsługę pacjentów. Wyposażenie jednostki w nowy sprzęt medyczny, którym aktualnie nie dysponuje, pozwoli na wykonywanie procedur medycznych, dotychczas nierealizowanych w jednostce oraz wpłynie pozytywnie na poprawę jakości wykonywanych usług.

Informacja przygotowana przez Wydział Promocji, Rozwoju i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Łukowie w porozumieniu z SP ZOZ w Łukowie.