Rewelacyjny start KSW Łuków na Mistrzostwach Polski w Będzinie

Rewelacyjny start

W dniach 12-14 kwietnia 2024 roku w Będzinie pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Seniorów, Juniorów i Kadetów. W zawodach rywalizowało ponad 1000 zawodników. W turnieju wystartowało 12 podopiecznych trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujących KSW Łuków. Spisali się znakomicie. Zdobyli 8 medali w tym 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. W klasyfikacji drużynowej w kategorii kadetów  w formule kick light łukowianie zajęli 3 miejsce na 95 startujących klubów. Mistrzami kraju zostali Dominika Kondracka, Jakub Oponowicz i Bartosz Daniluk , srebrne medale wywalczyli Róża Zaniewicz, Kalina Zalewska i Maciej Oponowicz. Brązowe medale zdobyli Sebastian Czerski i Maksymilian Kondracki. Poza strefą medalową tym razem znaleźli się Julia Kondracka, Borys Kaczorowski, Marcin Jandik i Mikołaj Prusinowski. Walki odbywały się równocześnie na 6 planszach i stały na bardzo wysokim poziomie.

Komentarz trenera: „W dotychczasowej historii polskiego kickboxingu to był największy ze względu na ilość startujących krajowy turniej. Nasz start zaliczamy do bardzo udanych. Zdobyliśmy aż 8 medali, stoczyliśmy ponad 30 walk, wszystkie pojedynki były bardzo emocjonujące”. Wyjazd wspierany był przez burmistrza  Łukowa w ramach realizacji zadania publicznego.

Informacja: Zenon Pawlikowski