,,Radość tworzenia” wystawa malarstwa Aliny Pięta

W dniu 8 marca 2024 r. w Muzeum Regionalnym w Łukowie z okazji Dnia Kobiet odbył się wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Aliny Pięty pt. “Radość tworzenia”. Alina Pięta pochodzi ze Stoczka Łukowskiego, jest absolwentką Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Obecnie pracuje jako nauczyciel plastyki i informatyki. W czasie wolnym od pracy zawodowej zajmuje się tym co kocha najbardziej: malarstwem, rysunkiem, rzeźbą, wyplataniem, szydełkowaniem. Na wystawie znalazły się tylko obrazy, w większości portrety i pejzaże. Prace przepełnione są światłem oraz ciepłymi, jasnymi barwami.

Otwarcie wystawy uświetnił montaż słowno – muzyczny w wykonaniu harcerek ze Szkoły Podstawowej w Starych Kobiałkach, które zaśpiewały znane polskie piosenki nawiązujące do Dnia Kobiet, a wszystkie Panie zostały obdarowane kwiatami. Na wernisażu licznie zgromadzili się wielbiciele malarstwa, lokalni twórcy, znajomi, wychowankowie i rodzina artystki. Wystawę będzie można obejrzeć w Muzeum Regionalnym w Łukowie do dnia do 15 maja 2024 r.