Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja bibliotekarze powiatu łukowskiego świętowali Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, rozpoczynający XX edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

W tym roku uroczystość odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Adamowie. Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie i Gminnej Biblioteki Publicznej w Adamowie przybyli bibliotekarze, władze samorządowe Powiatu Łukowskiego na czele ze Starostą Łukowskim – Panem Dariuszem Szustkiem, burmistrz i wójtowie z poszczególnych gmin. Zgromadzeni zapoznali się z działalnością GBP w Adamowie, obejrzeli spektakl w wykonaniu Grupy Teatralnej Talia, działającej przy bibliotece. Bibliotekarze otrzymali mnóstwo życzeń i ciepłych słów. Na zakończenie były rozmowy przy kawie i torcie.