Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dzień Bibliotekarza

8 maja bibliotekarze powiatu łukowskiego świętowali Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, rozpoczynający XXI edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

W tym roku uroczystość odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej   w Staninie z siedzibą w Kosutach. Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie i Gminnej Biblioteki Publicznej w Staninie na uroczystość przybyli bibliotekarze, radny sejmiku województwa lubelskiego Ryszard Szczygieł, władze Powiatu Łukowskiego, burmistrzowie i wójtowie z poszczególnych gmin. Powiat Łukowski reprezentował Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Członek Zarządu Powiatu Sławomir Rzymowski, Sekretarz Powiatu Jerzy Siwiec.
Zgromadzeni zapoznali się z działalnością GBP w Staninie oraz z działalnością wszystkich bibliotek publicznych powiatu łukowskiego w roku 2023. Uroczystość uświetnił występ uczniów wraz z nauczycielami z PSP im. S. Grafika w Zagoździu. Bibliotekarze otrzymali mnóstwo gratulacji, życzeń i ciepłych słów. a zakończenie było spotkanie przy  kawie i torcie.