Otwarte Mistrzostwa w Szachach szkół podstawowych i ponadpodstawowych

17 listopada 2023 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Łukowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta Łuków Szkół Podstawowych oraz  Ponadpodstawowych zorganizowane przez Stowarzyszenie Szachistów Szachpol w Łukowie, przy dofinansowania Miasta Łuków oraz współpracy I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łukowie. Sędzią głównym turnieju był Sędzia klasy międzynarodowej (FIDE) Piotr Piwowarczyk. W Mistrzostwach wzięło udział 60 uczniów z powiatu łukowskiego.

W Otwartych  Mistrzostwach Szkół Podstawowych w kategorii dziewcząt z klas I-IV triumfowała Aleksandra Świętochowska, drugie miejsce zajęła Zofia Pieniak, a na trzecim stopniu podium stanęła Marcelina Soćko, wszystkie zawodniczki reprezentowały Publiczną Szkołę Podstawową w Zastawiu. Wśród chłopców z klas I-IV pierwsze miejsce zajął Piotr Ciołek, tuż za nim na drugim miejscu uplasował się Maciej Szewczak, a trzecie miejsce zajął Kuba Szczęśniak, który reprezentowali Publiczną Szkołę Podstawową w Zastawiu.

W kategorii dziewcząt z klas V-VIII pierwsze miejsce zajęła Gaja Sadowska ze Szkoły Podstawowej w Drohiczynie, drugie miejsce zajeła Gabriela Szewczak, trzecie miejsce wywalczyła Kamila Gromada, obie z  Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu. W kategorii chłopców z klas V-VIII pierwsze miejsce zajął Mateusz Szczygielski ze Szkoły Podstawowej w Gręzówce, drugie miejsce zajął Mikołaj Kopeć z  Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu, trzecie miejsce zajął Sebastian Szczygieł  ze Szkoły Podstawowej w Gręzówce.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zwyciężyła  Publiczna Szkoła Podstawowa w Zastawiu, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Gręzówce, trzecie miejsce zajęła  Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnym im. Bronisława Chącińskiego w Łukowie.

W Otwartych  Mistrzostwach Szkół Ponadpodstawowych w kategorii chłopców zwyciężył Piotr Piwowarczyk z Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie, drugie miejsce zajął Jakub Bober z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łukowie, trzecie miejsce zajął Tomasz Bednarczyk z Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Rosa, drugie miejsce zajęła Kinga Trumińska, trzecie miejsce zajęła Olga Płudowska, wszystkie reprezentowały I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łukowie.

W klasyfikacji drużynowej szkół ponadpodstawowych zwyciężył Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie, drugie miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łukowie, trzecie miejsce zajął Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.