Obchody 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

11.11.2021

11 Listopada br. odbyły się obchody 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Tegoroczne Święto Niepodległości rozpoczęło się od uroczystej sesji Rady Miasta Łuków. Podczas sesji oficjalnie zaprezentowane zostały herb Łukowa, miejska flaga, sztandar, łańcuchy Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta, a także miejskie pieczęcie. Ponadto o historii miasta opowiadał historyk, dr hab. Henryk Seroka, specjalista z zakresu heraldyki i autor miejskich symboli. Następnie w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Łukowie odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny, na której poświęcony został nowy sztandar.

W celu uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pod tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej umiejscowioną na budynku magistratu, złożone zostały kwiaty i wiązanki. W imieniu Powiatu Łukowskiego wiązankę złożyli Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Sekretarz Powiatu Jerzy Siwiec oraz Naczelnik Wydziału Prawnego Agnieszka Pawlik.