Nagroda im. Ludomira Benedyktowicza dla Andrzeja Zdrojewskiego

nagroda

Dzisiaj w Muzeum Regionalnym w Siedlcach odbędzie się wręczenie ustanowionej pod koniec lat 80 nagrody im. Ludomira Benedyktowicza, powstańca styczniowego, zesłańca i malarza, który pomimo utraty rąk stał się cenionym artystą i jednocześnie uosobieniem umiłowania ojczyzny oraz zdolności pokonywania barier.

Pandemia uniemożliwiła wręczenie przyznanych w 2020 roku nagród w ramach XXXII edycji, stąd nietypowy termin i okoliczności.

Kapituła Nagrody przyznała tytuł i okolicznościowy medal następującym osobom:

Monice Mikołajczuk – publicystce, autorce licznych reportaży opisujących historię, przyrodę i kulturę naszego regionu;

Bożenie Wojciuk – kierownikowi i choreografowi Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy”;

Andrzejowi Zdrojewskiemu – łukowskiemu regionaliście i społecznikowi, organizatorowi wielu imprez patriotycznych, zlotów zabytkowych motocykli, wigilii dla łukowian oraz wielu innych.

Uroczystość będzie transmitowana on-line na kanale YouTube Łukowskiego Ośrodka Kultury od godziny 12:00. Link