Muzeum Regionalne w Łukowie ponownie otwarte dla zwiedzających – do końca roku wstęp bezpłatny

Z dniem 5 maja 2021 r. (środa) ponownie otwieramy Muzeum Regionalne w Łukowie dla zwiedzających i udostępniamy wszystkie nasze ekspozycje. Jeśli nie macie Państwo jeszcze żadnych planów lub też szukacie pomysłu jak aktywnie spędzić wolny czas to zapraszamy do wybrania się do naszej placówki. Dołożyliśmy wszelkich starań żebyście czuli się tutaj bezpiecznie.

Zachowując wszelkie wymogi bezpieczeństwa wynikające z nadal obowiązujących ograniczeń sanitarno-epidemiologicznych, udostępniamy następujące ekspozycje:

• nowa wystawa czasowa przygotowana przez Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej: ,,Henryk Sienkiewicz znowu w Łukowie…”
  • zmodernizowana wystawa stała: ,,W polu i w zagrodzie”
  • wystawa stała: ,,Łukowskie amonity” (wzbogacona o nowe okazy)
  • wystawa stała: ,,Historia Łukowa i Ziemi Łukowskiej” (wzbogacona o nowe zabytki archeologiczne)
  • wystawa stała: ,,Tu mieszkaliśmy – historia łukowskich Żydów”
  • wystawa stała: ,,Łukowski Ośrodek Rzeźby Ludowej”

Przypominamy, że w budynku poklasztornym oo. bernardynów dostępna jest również jubileuszowa wystawa czasowa pt. ,,Bądźcie doskonałymi jako Ojciec wasz niebieski doskonałym jest” powstała z okazji 100 rocznicy utworzenia Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie (w sprawie zwiedzania prosimy o kontakt z kancelarią parafialną).

Chcielibyśmy również poinformować Państwa, że zgodnie z decyzją Zarządu Powiatu – organizatora muzeum, od miesiąca maja do końca roku wstęp do muzeum dla wszystkich zwiedzających jest bezpłatny.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania:

1. Liczba osób przebywających jednocześnie na terenie muzeum nie może przekraczać 15 osób (1 osoba na 15 m2).
  2. Obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa na terenie całego muzeum (maseczki), dezynfekcja rąk przy wejściu do budynku oraz 1,5 – metrowy dystans od innych osób zwiedzających (nie dotyczy rodziców z dziećmi i opiekunów osób niepełnosprawnych).
  3. Muzeum czynne jest dla zwiedzających w następujących dniach i godzinach:
    poniedziałek – piątek: 08:00 – 16:00
    niedziela: 11:00 – 15:00 (począwszy od niedzieli 16.05.2021 r.)
    (Dni wolne od pracy: 3 i 4 czerwca, 15 sierpnia, 1 i 11 listopada, 26 grudnia).
  4. Ponadto obowiązuje:
    • zakaz dotykania eksponatów, gablot i urządzeń technicznych;
    • zakaz grupowania się (nie dotyczy rodziców z dziećmi i opiekunów osób niepełnosprawnych);
    • dodatkowo prosimy o korzystanie z informacji i wskazówek opiekunów zbiorów.

Informacja: Muzeum Regionalne w Łukowie