Muzeum Regionalne w Łukowie pamięta o św. Janie Pawle II

Muzeum pamięta o Janie Pawle II

W dniu dzisiejszym obchodzimy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Dokładnie 100 lat temu 18 maja 1920 r. w Wadowicach na świat przyszedł mały Karol Wojtyła, późniejszy kapłan, biskup i papież.

Z tej okazji delegacja Muzeum Regionalnego w Łukowie złożyła kwiaty pod pomnikiem naszego wielkiego Polaka. Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski i pierwszym po 455 latach następcą św. Piotra niebędącym Włochem oraz najmłodszym papieżem od 1864 roku. Jego pontyfikat trwał ponad 26 lat i był drugim, co do długości w dziejach Kościoła.

Jednocześnie przypominamy, że w muzeum cały czas dostępna jest dla osób indywidualnie zwiedzających jubileuszowa wystawa pt. ,,Święty Jan Paweł II – wielki syn naszej Ojczyzny”. Na wystawie można obejrzeć blisko 1000 eksponatów związanych bezpośrednio z postacią Jana Pawła II. Ukazują życiowe pasje Karola Wojtyły: turystykę i literaturę, jego drogę w Kościele – od momentu święceń kapłańskich po otrzymanie kapelusza kardynalskiego, okres pontyfikatu na stolicy Piotrowej, świadectwa jego nauczania oraz dokumenty i zdjęcia z podróży po świecie. Są to unikatowe zdjęcia, dokumenty, gadżety, plakaty, cenne pamiątki i wydawnictwa książkowe. Wszystkie materiały zostały udostępnione przez Stowarzyszenie ,,Pamięć Jana Pawła II” oraz mieszkańców Ziemi Łukowskiej.

Informacja: Muzeum Regionalne w Łukowie