Łukowianie na Mistrzostwach Świata we Włoszech

Łukowianie na Mistrzostwach Świata we Włoszech

Od wielu lat podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego, którzy aktualnie trenują na sali przy ul. Warszawskiej 24 należą do krajowej czołówki w kickboxingu. Jednak wyniki osiągnięte w 2018 roku przekroczyły najśmielsze oczekiwania – 4 złote medale w kategorii kadetów (10-15 lat) i 3 złote medale w kategorii juniorów (16-19 lat). Świetne wyniki łukowskich fighterów nie  umknęły uwadze trenerów kadry narodowej, stąd liczne powołania do reprezentacji na mistrzostwa świata.

Już w najbliższą sobotę Marta Pawlikowska, Natalia Zarzycka, Martyna Czerepińska, Amelia Wasilewska, Maciej Mościcki, Bartosz Prusinowski i Dorian Siekierzyński – podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujący łukowską sekcję kickboxingu KSW Łuków – klub działający w ramach  Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasz Region” przy OSiR w Łukowie, wyjadą z reprezentacją Polski na Mistrzostwa Świata w kickboxingu do Włoch aby rywalizować z najlepszymi zawodnikami z całego globu. Turniej odbędzie się w Lido di Jesolo w dniach od 15 do 22 września 2018 roku.

Powołani do Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu łukowianie w tym roku zdobyli tytuły mistrzów lub wicemistrzów kraju oraz pomyślnie przeszli eliminacje w trakcie zgrupowań, które odbyły się w Lubawie, Łukowie, Opocznie i Węgrowie. We Włoszech będzie im towarzyszył trener klubowy Zenon Pawlikowski, który w trakcie mistrzostw będzie pełnił funkcję trenera Kadry Narodowej kadetów starszych w formule light contact.

Lista kadrowiczów:

Marta Pawlikowska – uczennica IV LO w Łukowie, juniorka, mistrzyni  Polski 2018 w formule full contact, największe osiągnięcie : dwa brązowe medale mistrzostw świata kadetów Rimini 2014 i Dublin 2016

Amelia Wasilewska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie, mistrzyni  Polski 2018 w formule pointfighting, największe osiągnięcie : brązowy medal mistrzostw Europy kadetów Skopije 2017.

Maciej Mościcki – uczeń IV LO w Łukowie, junior, mistrz  Polski 2018 w formule full contact, największe osiągnięcie : srebrny medal Pucharu Świata juniorów Budapeszt 2018.

Natalia Zarzycka – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łukowie, mistrzyni Polski 2018 w formułach light contact i kick light, największe osiągnięcie : brązowy medal Pucharu Świata kadetów Budapeszt 2018.

Bartosz Prusinowski – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie, mistrz Polski 2018 w formule pointfighting.

Martyna Czerepińska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łukowie, wicemistrzyni Polski 2018 w formule light contact.

Dorian Siekierzyński – uczeń Zespołu Szkół w Dąbiu, wicemistrz Polski 2018 w formule pointfighting.